Tingimused

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
SULGE

Korduma kippuvad küsimused

Kus Relvade ja Taktikaõppekeskus asub?

Asume Tondi Elektroonika hoovi peal, kõrge punase maja keldris. Sissepääs on hoovi poolt

 

Milliste ühistrantsportidega on võimalus tulla  Tallinna kesklinnast Relvade ja Taktikaõppekeskusesse?

 1.   Trammid nr. 3 ja 4, peatus “Tondi”
  b.    Bussid nr. 5, 18, 36, peatus “Kalev”
  c.    Takso – Kindlasti juurde panna ka umbkaudne maksumus.

 

Kuidas taotleda relvaluba?

Selle jaoks on 7+1 lihtsat sammu:

 • Relva vajaduse hindamine – Mõtle, milleks relva vajad ning millist relva vajad.
 • Perearsti tõendi saamine
 • Taotluse esitamine – Logi sisse taotluskeskkonda, täida avaldus, tasu riigilõiv 30€ ning saada avaldus menetlusse.
 • Hoiutingimuste kontrollimine – võta vastu ametnikud, kes tulevad kontrollivad, kas tulevase relva hoiustamistingimused vastavad nõuetele.
 • Taotluse menetlemine – ametnikud vaatavad esitatud taotluse üle kahe kuu jooksul ja kontrollivad Teie tausta.
 • Eksami sooritamine – Menetleja lepib Teiega kokku eksamiaja. Tasu eksamite eest riigilõiv 30€. Soorita teooriaeksam, soorita laskekatse.
 • Relvaloa väljastamine – Teile väljastatakse digiluba. Paberil lube enam ei väljastata. Digiloa leiad taotluskeskkonnas ning see on nähtav nii kaupmehele kui ka politseile.

Kaheksas samm – kui mõtled relvaloa taotlemise peale, siis mõtle ka õppimise peale. Relvade ja Taktikaõppekeskus pakub erinevaid koolitusi, mis toetavad relvaloa taotlemisel nii teooria- kui praktiliseeksami edukat sooritamist. Koolitusele võid tulla juba enne, kui alustad relvaloa taotlemise protsessiga!

 

Kirjutasime relvaloa taotlemise teemal ka siin.

 

Kuidas toimub koolitustele registreerimine?

Registreerimine Relva ja Taktikaõppekeskuse koolitustele toimub läbi meie e-poe.

 • Relvaloa taotleja koolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Ostu sooritamisel palume teil sisestada ka oma isikukood ja meiliaadress. Need edastatakse meile läbi e-poe infosüsteemi. Isikukoodi vajame selleks, et saaksite tuludeklaratsiooniga koolituskuludelt raha tagasi. Meiliaadress on vajalik e-õppe keskkonnas kasutaja loomiseks. Kasutaja loomise kohta tuleb teile kinnituskiri. Praktilise koolituse aeg kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • IPSC turvakoolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Tulge lihtsalt koolituse kuupäevadel kohale ja olge valmis õppima.
 • Praktilised koolitused (Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse, Praktiline püstoli koolitus relvaeksamiks, Praktiline revolvri koolitus relvaeksamiks, Praktiline püssi koolitus relvaeksamiks): Peale ostu sooritamist võtke ühendust Tondi Lasketiiru instruktoriga telefonil +372 555 85 416 või aadressil sale@laskmine.ee ning lepi kokku enda jaoks sobiv praktilise koolituse aeg.
 • Relvakoolitus ja e-õpe: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga. Praktiline koolitus kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • Relvaloa taotleja testid e-õppes: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga.

 

Kui kaua on avatud e-õppe keskkonnas testide lahendamise võimalus?

1+1 nädalat. See tähendab, et kui olete saanud e-õppe keskkonda endale kasutaja ja parooli, siis on Teil kasutaja loomise hetkest aega 1 nädal (7 päeva), et teste lahendada. Siis Teie konto peatatakse. Teil on võimalus oma konto veel üheks nädalaks aktiveerida Teile sobival ajal (kirjutage oma soovist aadressil sale@laskmine.ee). Kui soovite kohe kaks nädalat järjest harjutada, siis andke oma soovist teada.

 

Miks 1+1 nädalat?

1+1 nädalat on väljakujunenud meie Relvaloa Taotleja Koolitusest tulenevalt. Kuna alati pole võimalik ette ennustada, millal on Teil võimalus relvaeksamit sooritama minna, siis lõime 1+1 süsteemi. Esimene õppimise nädal avatakse kohe peale Relvaloa Taotleja Koolituse lõppu (v.a. Relvaloakoolitus distantsõppel), et saaksite oma teadmisi kinnistada. Kuid kui Teie relvaeksam on näiteks alles kuu aja pärast peale koolituse lõppu, on Teil võimalus enne eksamit oma teadmisi meie e-õppe keskkonnas uuesti värskendada. Kui olete soetanud ainult e-õppe testide teenuse, siis andke meile teada, kas soovite kohe järjest kaks nädalat õppida.

 

Ma ei ole saanud e-õppe keskkonnast kinnituskirja. Mis edasi?

Andke meile koheselt oma murest teada. Vaatame üle, kas viga on olnud meiliaadressi sisestamisel või milleski muus. Lisaks kontrollige alati üle oma rämpsposti kaust. On juhuseid, kui e-õppe keskkonnast tulnud kiri on läinud läbi erinevate filtrite rämpsposti. Kirjutage meile sale@laskmine.ee ja leiame kiirelt probleemi üles!

 

Relvaloakoolitus distantsõppel – kuidas see toimub?

Lühidalt tähendab distantsõpe seda, et oleme kokku liitnud spetsiaalse programmi, mis koosneb videoloengutest, testidest, animatsioonidest ja diskussioonist. Teoorialoengud toimuvad videosilla vahendusel meie e-õppe keskkonnas. See annab võimaluse kogu loengu vältel ja ka loengu lõpus küsida lektorilt täiendavaid küsimusi. Täpselt nagu oleksid loenguruumis kohapeal ja seda ikka selleks, et sul relvaluba kindlalt tasku saaks. Puudu ei ole ka testid ning nagu kontaktkoolituse puhul, jäävad relvatestid Teile avatuks ka peale distantsõppe lõppu. Rohkem saad lugeda juba siit.

 

Mis on SLICE?

SLICE makseviis võimaldab 75-800€ ostude eest tasuda kolmes võrdses osas intressi ja teenustasude vabalt. Sa ei maksa sentigi rohkem kui on toote tegelik maksumus! SLICE makseviisi saad valida ostmise viimases etapis ehk kassa lehel ja seda juhul kui ostu summa jääb vahemikku 75-800 eurot. Esimese osamakse teed alles kuu pärast ostu sooritamist ja teise ning kolmanda makse sellele järgnevatel kuudel. SLICE makseviisiga tasumine on kiire ja mugav. Ostu kinnitamine toimub vaid mõne hetkega ja pole vaja sõlmida krediidilepingut. SLICE makseviisiga tasumise võimalus on märgitud iga toote juures SLICE’i logoga!

Teenust pakub Inbank AS

 

Info ja küsimused: sale@laskmine.ee või +372 555 85 416

SULGE
et

Esmaabiandja koolitus – elustamine

Esmaabiandja koolitus – elustamine

22.05.2020

 

Esmaabiga kehtib alati üks kuldne reegel – millegi tegemine on päästmisel alati parem kui mitte midagi tegemine. Ka hädaabinumbril helistamine on millegi tegemine ja teinekord ehk ka parim võimalik tegu, mida olukorras teha saab. See sama kuldreegel kehtib ka elustamise puhul. Hea kui teed midagi, veel parem, kui oled kasutanud võimalust õppida, et olukorras toime tulla. Esmaabiandja koolitus – elustamine – lühike ülevaade põhilisest sammudest.

.

Elustamise ABC

.

See loogiline nimetus sisaldab endas veel loogilisemat selgitust. Ehk siis mida tähendab ABC?

A (airway) – hingamisteede avamine

B (breathing) – kunstlik hingamine

C (circulation) – kaudne südamemassaaž

.

Juhul, kui kannatanud on teadvuseta ja ei hinga, tuleb esimesena avada hingamisteed. Seejärel hinda uuesti kannatanud hingamist (hoides hingamisteed avatuna). Kui kannatanud ei hinga ka peale hingamisteede avamist, alusta kohesel kaudse südamemassaažiga ning helista esimesel võimalusel numbrile 112!

.

(Õnneks on enamikel telefonidest olemas kõlari (valjuhääldi) funktsioon, mis tähendab, et saad kõne sooritada koheselt ja hakata paralleelselt tegema ka südamemassaaži.)

.

Oluline: Püüa fikseerida, millal sa elustamisega alustasid!

 

Jätka elustamisega, tehes kunstlikku hingamist ja südamemassaaži vaheldumisi: 2 kunstlikku hingamist,  30 rindkerekompressiooni.

.

A. Hingamisteede avamine

.

Pööra kannatanu selili. Painuta kannatanu pea kuklasse: aseta oma käsi kannatanu otsmikule ja teise käega tõsta kannatanu alalõuga ette ja üles. Kui pärast hingamisteede avamist ei ole võimalik normaalset hingamist tuvastada, siis alusta kohe südamemassaažiga ja kui võimalik, siis ka kunstliku hingamisega.

.

NB! Kui abistajaid on vähemalt kaks, siis hoidke kindlasti hingamisteid avatuna ehk kannatanu pead kuklas terve elustamise, sh masseerimise vältel. See tagab kannatanu hingamisteedesse teatud koguse õhu pääsemise.

.

Näiteks kui üks abistaja teeb suust-suhu hingamist, siis ajal kui teine abistaja masseerib, hoiab esimene abistaja kannatanul masseerimise vältel pead kuklas. Juhul kui kunstlikku hingamist ei tehta, siis esimene abistaja hoiab kogu aeg pead kuklas, samal ajal kui teine katkestamata masseerib.

.

B. Kunstlik hingamine

.

Pigista sõrmedega kannatanu nina kinni. Hinga sügavalt sisse, pane oma suu tihedalt kannatanu suule, samal ajal jälgides, et huuled kataks kannatanu suunurgad ja puhu õhk 1-2 sekundi jooksul kannatanu kopsudesse. Tee kaks puhumist järjest. Ära lase sisse puhumise ajal kannatanu ninasõõrmeid lahti.

.

C. Südamemassaaž

.

Kannatanu peab lamama kõval liikumatul alusel. Lasku põlvili kannatanu kõrvale ja paljasta ta rindkere (eemalda riided). Aseta oma käed kannatanu rinnaku keskele, pannes ühe käe teise käe selja peale. Vajutus toimub labakäe päkaga. Hoia käevarred küünarliigestest sirged ja kasutades oma keha raskust, suru rinnakule nii, et vajutusjõud oleks kannatanu rinnaku suhtes vertikaalne (ehk ole oma õlgadega kannatanu kohal).

.

Vajuta sirgete kätega nii, et rindkere vajuks vähemalt 5 cm (aga mitte üle 6 cm). Vajuta 30 korda järjest surumissagedusega 100-120 korda minutis. Kompressiooni järgselt lase rindkerel vabalt ja täielikult sirutuda. Kompressiooni ja dekompressiooni ajad peavad olema võrdsed. Juhul, kui abiandjaid on mitu, tuleks väsimuse vältimiseks südamemassaaži tegijat iga 2 minuti järel vahetada. Abistajate vahetamine peab toimuma nii kiiresti kui võimalik, et paus südamemassaažis oleks minimaalne.

.

NB: Jätka elustamist hingamise taastumiseni või kiirabi saabumiseni. Ära lõpeta elustamist enne, kui kiirabitöötaja on elustamise üle võtnud!

.

Esmaabiandja koolitus – elustamine

Ülaltoodu on lühikene ABC, mis annab ülevaate põhiteadmistest. On oluline teada, et väikelaste elustamise puhul kehtivad teised reeglid. Meie esmaabiandja koolitus katab kõik vajalikud teemad – nii teoorias kui praktikas. Lisaks räägitakse ka võõrkeha eemaldamisest hingamisteedest ning räägitakse ka ohtudest, mis elustamisega kaasnevad. Praktilisel koolitusel harjutatakse läbi nii elustamine kui ka näiteks stabiilne küliliasend. Need on vaid mõned näited, meie koolituse sisust. Rohkem infot leiad siit!

.

Tutvu meie koolitustega ning leia endale sobivaim!

Relvaloakoolitus on võimalik soetada ka kinkekaardina!

.

Samal teemal:

Esmaabiandja koolitus

Esmaabiandja koolitus – Fakte elustamisest