Tingimused

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
SULGE

Korduma kippuvad küsimused

Kus Relvade ja Taktikaõppekeskus asub?

Asume Tondi Elektroonika hoovi peal, kõrge punase maja keldris. Sissepääs on hoovi poolt

 

Milliste ühistrantsportidega on võimalus tulla  Tallinna kesklinnast Relvade ja Taktikaõppekeskusesse?

 1.   Trammid nr. 3 ja 4, peatus “Tondi”
  b.    Bussid nr. 5, 18, 36, peatus “Kalev”
  c.    Takso – Kindlasti juurde panna ka umbkaudne maksumus.

 

Kuidas taotleda relvaluba?

Selle jaoks on 7+1 lihtsat sammu:

 • Relva vajaduse hindamine – Mõtle, milleks relva vajad ning millist relva vajad.
 • Perearsti tõendi saamine
 • Taotluse esitamine – Logi sisse taotluskeskkonda, täida avaldus, tasu riigilõiv 30€ ning saada avaldus menetlusse.
 • Hoiutingimuste kontrollimine – võta vastu ametnikud, kes tulevad kontrollivad, kas tulevase relva hoiustamistingimused vastavad nõuetele.
 • Taotluse menetlemine – ametnikud vaatavad esitatud taotluse üle kahe kuu jooksul ja kontrollivad Teie tausta.
 • Eksami sooritamine – Menetleja lepib Teiega kokku eksamiaja. Tasu eksamite eest riigilõiv 30€. Soorita teooriaeksam, soorita laskekatse.
 • Relvaloa väljastamine – Teile väljastatakse digiluba. Paberil lube enam ei väljastata. Digiloa leiad taotluskeskkonnas ning see on nähtav nii kaupmehele kui ka politseile.

Kaheksas samm – kui mõtled relvaloa taotlemise peale, siis mõtle ka õppimise peale. Relvade ja Taktikaõppekeskus pakub erinevaid koolitusi, mis toetavad relvaloa taotlemisel nii teooria- kui praktiliseeksami edukat sooritamist. Koolitusele võid tulla juba enne, kui alustad relvaloa taotlemise protsessiga!

 

Kirjutasime relvaloa taotlemise teemal ka siin.

 

Kuidas toimub koolitustele registreerimine?

Registreerimine Relva ja Taktikaõppekeskuse koolitustele toimub läbi meie e-poe.

 • Relvaloa taotleja koolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Ostu sooritamisel palume teil sisestada ka oma isikukood ja meiliaadress. Need edastatakse meile läbi e-poe infosüsteemi. Isikukoodi vajame selleks, et saaksite tuludeklaratsiooniga koolituskuludelt raha tagasi. Meiliaadress on vajalik e-õppe keskkonnas kasutaja loomiseks. Kasutaja loomise kohta tuleb teile kinnituskiri. Praktilise koolituse aeg kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • IPSC turvakoolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Tulge lihtsalt koolituse kuupäevadel kohale ja olge valmis õppima.
 • Praktilised koolitused (Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse, Praktiline püstoli koolitus relvaeksamiks, Praktiline revolvri koolitus relvaeksamiks, Praktiline püssi koolitus relvaeksamiks): Peale ostu sooritamist võtke ühendust Tondi Lasketiiru instruktoriga telefonil +372 555 85 416 või aadressil sale@laskmine.ee ning lepi kokku enda jaoks sobiv praktilise koolituse aeg.
 • Relvakoolitus ja e-õpe: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga. Praktiline koolitus kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • Relvaloa taotleja testid e-õppes: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga.

 

Kui kaua on avatud e-õppe keskkonnas testide lahendamise võimalus?

1+1 nädalat. See tähendab, et kui olete saanud e-õppe keskkonda endale kasutaja ja parooli, siis on Teil kasutaja loomise hetkest aega 1 nädal (7 päeva), et teste lahendada. Siis Teie konto peatatakse. Teil on võimalus oma konto veel üheks nädalaks aktiveerida Teile sobival ajal (kirjutage oma soovist aadressil sale@laskmine.ee). Kui soovite kohe kaks nädalat järjest harjutada, siis andke oma soovist teada.

 

Miks 1+1 nädalat?

1+1 nädalat on väljakujunenud meie Relvaloa Taotleja Koolitusest tulenevalt. Kuna alati pole võimalik ette ennustada, millal on Teil võimalus relvaeksamit sooritama minna, siis lõime 1+1 süsteemi. Esimene õppimise nädal avatakse kohe peale Relvaloa Taotleja Koolituse lõppu (v.a. Relvaloakoolitus distantsõppel), et saaksite oma teadmisi kinnistada. Kuid kui Teie relvaeksam on näiteks alles kuu aja pärast peale koolituse lõppu, on Teil võimalus enne eksamit oma teadmisi meie e-õppe keskkonnas uuesti värskendada. Kui olete soetanud ainult e-õppe testide teenuse, siis andke meile teada, kas soovite kohe järjest kaks nädalat õppida.

 

Ma ei ole saanud e-õppe keskkonnast kinnituskirja. Mis edasi?

Andke meile koheselt oma murest teada. Vaatame üle, kas viga on olnud meiliaadressi sisestamisel või milleski muus. Lisaks kontrollige alati üle oma rämpsposti kaust. On juhuseid, kui e-õppe keskkonnast tulnud kiri on läinud läbi erinevate filtrite rämpsposti. Kirjutage meile sale@laskmine.ee ja leiame kiirelt probleemi üles!

 

Relvaloakoolitus distantsõppel – kuidas see toimub?

Lühidalt tähendab distantsõpe seda, et oleme kokku liitnud spetsiaalse programmi, mis koosneb videoloengutest, testidest, animatsioonidest ja diskussioonist. Teoorialoengud toimuvad videosilla vahendusel meie e-õppe keskkonnas. See annab võimaluse kogu loengu vältel ja ka loengu lõpus küsida lektorilt täiendavaid küsimusi. Täpselt nagu oleksid loenguruumis kohapeal ja seda ikka selleks, et sul relvaluba kindlalt tasku saaks. Puudu ei ole ka testid ning nagu kontaktkoolituse puhul, jäävad relvatestid Teile avatuks ka peale distantsõppe lõppu. Rohkem saad lugeda juba siit.

 

Mis on SLICE?

SLICE makseviis võimaldab 75-800€ ostude eest tasuda kolmes võrdses osas intressi ja teenustasude vabalt. Sa ei maksa sentigi rohkem kui on toote tegelik maksumus! SLICE makseviisi saad valida ostmise viimases etapis ehk kassa lehel ja seda juhul kui ostu summa jääb vahemikku 75-800 eurot. Esimese osamakse teed alles kuu pärast ostu sooritamist ja teise ning kolmanda makse sellele järgnevatel kuudel. SLICE makseviisiga tasumine on kiire ja mugav. Ostu kinnitamine toimub vaid mõne hetkega ja pole vaja sõlmida krediidilepingut. SLICE makseviisiga tasumise võimalus on märgitud iga toote juures SLICE’i logoga!

Teenust pakub Inbank AS

 

Info ja küsimused: sale@laskmine.ee või +372 555 85 416

SULGE
et

Esmaabiandja koolitus: Fakte elustamisest

Esmaabiandja koolitus: Fakte elustamisest

28.05.2020

Esmaabiandja koolitus: Fakte elustamisest on meie Esmaabi sarja kolmas artikkel! Esmaabi ja esmaabi andmine sisaldavad endas nii pähe õpitavaid teadmisi, kui ka väikseid nippe, mis kriitilisel hetkel kasuks võivad tulla. Näiteks, oled Sa teadlik, milliste laulude saatel on tõhus elustamist teha? Otsisime Sinu jaoks välja erinevaid teadmisi, mis Sulle kasuks võivad tulla.

 

Miks on elustamine oluline?

 

Südame seiskumise korral seiskub ka aju hapniku varustus. Ilma hapnikuta (ilma elustamata) saab aju pöördumatuid kahjusid. Organismi hapnikuvarudest jätkub vaid 4-5 minutiks, seega südamemassaažil ja kunstlikul hingamisel on oluline roll selles, et inimese elu saaks päästetud ja et ka ajukahjustus oleks minimaalne või olematu.

 

Lapsed vs täiskasvanud – elustamine

Tundub ju loogiline, et väiksele lapsele ei saa teha elustamist samamoodi nagu täiskasvanule. Kujuta nüüd ette, kui väike on väikelapse rinnak ning kui suured on Sinu käed. Rääkimata jõust, mida rakendad. Seetõttu on ka elustamisvõtted erinevad.

 • Vastsündinute ning kuni 1.aastaste laste elustamine: Haaratakse rindkere mõlema käega külgedelt ning kaudset südamemassaži sooritatakse pöialdega. Pöidlad suruvad rinnakule nii, et rinnak laskuks allapoole 1,5-2cm.
  Kuni 1.aastastele lastele tehakse 120 massaažitõuget minutis.
 • Üle 1.aastase lapse puhul vajutatakse südamemassaažiks 2 sõrmega rinnaku keskele.
 • Suuremate laste südamemassaaži tehakse kas ühe käe kämblaserva või kahe kae randmenurga abil nagu täiskasvanutelgi.

 

Mida veel meeles pidada?

 • Südame asukoht – lastel asub süda kõrgemal kui täiskasvanutel. See tähendab, et laste puhul on südamemassaži koht rinnanibude keskel.
 • Tehes kunstliku hingamist alla 1.aastale lapsele, puhu korraga suhu ja ninna. Ära unusta, et laste puhul on mahud väiksemad!
 • Avades alla 1.aastase lapse hingamisteid, ei tohi lapse pead tugevasti taha painutada – selle tulemusel hingamisteed sulguvad.

 

Elustamismuusika – see eksisteerib päriselt!

Õiged elustamisvõtted suurendavad ellujäämisvõimalust  kuni kolm korda. Paraku, teevad paljud inimesed südamemassaaži kas liiga aeglaselt või ei tee seda üldse, kuna pole kindlad, millise tempoga tuleks rindkerele vajutada. Kuid kas teadsid, et Spotify’s on olemas terve list lauludest, mis aitavad elustamisel tempot hoida?

Alguse sai see Bee Gees’i loost “Stayin Alive”. Illinoisi ülikooli meditsiinikolledžis tehtud katses selgus, et kuulates lugu „Stayin’ Alive” suutsid 15 arsti ja meditsiiniüliõpilast südamemassaaži nuku peal edukamalt läbi viia. Viis nädalat hiljem paluti neil laulu peale mõeldes nukku elustada ning tulemused olid taas tähelepanuväärselt head. Soovituste kohaselt tuleks südamemassaaži teha sagedusega 100 -120 rinnakule vajutust minutis. Muusikapala „Stayin’ Alive” tempo — 103 lööki minutis.

Spotify’st on teiste palade list leitav nime alt “Songs To Do CPR To” ning see on loodud New Yorgi haigla poolt, et oma õpilastele laulude abil südamemassaažirütm lihasmällu treenida. Muusikat leiab sellest listist seinast seina – Lady Gaga, Bee Gees kui ka hiljuti kõikide meeli vallutanud Baby Shark.

 

Esmaabiandja koolitus: Fakte elustamisest – Kas nüüd juba oskan rohkem?

 

Esmaabiandmist ei saa õppida vaid lugedes või kuulates. Ülaltoodud õpetused, kuidas teha elustamist väikelapsele, ei ole piisavad, et öelda “ma nüüd oskan”. Ei, Sa tead teoreetiliselt, kuidas seda teha. Ning jah, nagu eelnevalt oleme maininud – millegi tegemine on parem kui mitte midagi tegemine. Kuid et endas kindel olla, soovitame kindlasti osaleda esmaabiandja koolitustel. Ja mitte ainult ühe korra. Oma teadmisi ja oskusi tuleb pidevalt treenida ja meeldetuletada.

 

Meie juures on võimalik osaleda 16h esmaabiandja koolitusel. Tegemist on osaliselt distantsõppe koolitusega, kus 10 akadeemilist tundi on loengud läbi ZOOM keskkonna (ning lisaks on võimalik tutvuda materjalidega ka e-õppes ja sooritada seal ka enda teadmiste kontrolliks test). Praktiline osa toimub aga Tondi Lasketiirus (6 akadeemilist tundi).

Loe lähemalt ja leia endale sobiv koolitus juba siit!