Tingimused

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
SULGE

Korduma kippuvad küsimused

Kus Relvade ja Taktikaõppekeskus asub?

Asume Tondi Elektroonika hoovi peal, kõrge punase maja keldris. Sissepääs on hoovi poolt

 

Milliste ühistrantsportidega on võimalus tulla  Tallinna kesklinnast Relvade ja Taktikaõppekeskusesse?

 1.   Trammid nr. 3 ja 4, peatus “Tondi”
  b.    Bussid nr. 5, 18, 36, peatus “Kalev”
  c.    Takso – Kindlasti juurde panna ka umbkaudne maksumus.

 

Kuidas taotleda relvaluba?

Selle jaoks on 7+1 lihtsat sammu:

 • Relva vajaduse hindamine – Mõtle, milleks relva vajad ning millist relva vajad.
 • Perearsti tõendi saamine
 • Taotluse esitamine – Logi sisse taotluskeskkonda, täida avaldus, tasu riigilõiv 30€ ning saada avaldus menetlusse.
 • Hoiutingimuste kontrollimine – võta vastu ametnikud, kes tulevad kontrollivad, kas tulevase relva hoiustamistingimused vastavad nõuetele.
 • Taotluse menetlemine – ametnikud vaatavad esitatud taotluse üle kahe kuu jooksul ja kontrollivad Teie tausta.
 • Eksami sooritamine – Menetleja lepib Teiega kokku eksamiaja. Tasu eksamite eest riigilõiv 30€. Soorita teooriaeksam, soorita laskekatse.
 • Relvaloa väljastamine – Teile väljastatakse digiluba. Paberil lube enam ei väljastata. Digiloa leiad taotluskeskkonnas ning see on nähtav nii kaupmehele kui ka politseile.

Kaheksas samm – kui mõtled relvaloa taotlemise peale, siis mõtle ka õppimise peale. Relvade ja Taktikaõppekeskus pakub erinevaid koolitusi, mis toetavad relvaloa taotlemisel nii teooria- kui praktiliseeksami edukat sooritamist. Koolitusele võid tulla juba enne, kui alustad relvaloa taotlemise protsessiga!

 

Kirjutasime relvaloa taotlemise teemal ka siin.

 

Kuidas toimub koolitustele registreerimine?

Registreerimine Relva ja Taktikaõppekeskuse koolitustele toimub läbi meie e-poe.

 • Relvaloa taotleja koolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Ostu sooritamisel palume teil sisestada ka oma isikukood ja meiliaadress. Need edastatakse meile läbi e-poe infosüsteemi. Isikukoodi vajame selleks, et saaksite tuludeklaratsiooniga koolituskuludelt raha tagasi. Meiliaadress on vajalik e-õppe keskkonnas kasutaja loomiseks. Kasutaja loomise kohta tuleb teile kinnituskiri. Praktilise koolituse aeg kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • IPSC turvakoolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Tulge lihtsalt koolituse kuupäevadel kohale ja olge valmis õppima.
 • Praktilised koolitused (Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse, Praktiline püstoli koolitus relvaeksamiks, Praktiline revolvri koolitus relvaeksamiks, Praktiline püssi koolitus relvaeksamiks): Peale ostu sooritamist võtke ühendust Tondi Lasketiiru instruktoriga telefonil +372 555 85 416 või aadressil sale@laskmine.ee ning lepi kokku enda jaoks sobiv praktilise koolituse aeg.
 • Relvakoolitus ja e-õpe: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga. Praktiline koolitus kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • Relvaloa taotleja testid e-õppes: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga.

 

Kui kaua on avatud e-õppe keskkonnas testide lahendamise võimalus?

1+1 nädalat. See tähendab, et kui olete saanud e-õppe keskkonda endale kasutaja ja parooli, siis on Teil kasutaja loomise hetkest aega 1 nädal (7 päeva), et teste lahendada. Siis Teie konto peatatakse. Teil on võimalus oma konto veel üheks nädalaks aktiveerida Teile sobival ajal (kirjutage oma soovist aadressil sale@laskmine.ee). Kui soovite kohe kaks nädalat järjest harjutada, siis andke oma soovist teada.

 

Miks 1+1 nädalat?

1+1 nädalat on väljakujunenud meie Relvaloa Taotleja Koolitusest tulenevalt. Kuna alati pole võimalik ette ennustada, millal on Teil võimalus relvaeksamit sooritama minna, siis lõime 1+1 süsteemi. Esimene õppimise nädal avatakse kohe peale Relvaloa Taotleja Koolituse lõppu (v.a. Relvaloakoolitus distantsõppel), et saaksite oma teadmisi kinnistada. Kuid kui Teie relvaeksam on näiteks alles kuu aja pärast peale koolituse lõppu, on Teil võimalus enne eksamit oma teadmisi meie e-õppe keskkonnas uuesti värskendada. Kui olete soetanud ainult e-õppe testide teenuse, siis andke meile teada, kas soovite kohe järjest kaks nädalat õppida.

 

Ma ei ole saanud e-õppe keskkonnast kinnituskirja. Mis edasi?

Andke meile koheselt oma murest teada. Vaatame üle, kas viga on olnud meiliaadressi sisestamisel või milleski muus. Lisaks kontrollige alati üle oma rämpsposti kaust. On juhuseid, kui e-õppe keskkonnast tulnud kiri on läinud läbi erinevate filtrite rämpsposti. Kirjutage meile sale@laskmine.ee ja leiame kiirelt probleemi üles!

 

Relvaloakoolitus distantsõppel – kuidas see toimub?

Lühidalt tähendab distantsõpe seda, et oleme kokku liitnud spetsiaalse programmi, mis koosneb videoloengutest, testidest, animatsioonidest ja diskussioonist. Teoorialoengud toimuvad videosilla vahendusel meie e-õppe keskkonnas. See annab võimaluse kogu loengu vältel ja ka loengu lõpus küsida lektorilt täiendavaid küsimusi. Täpselt nagu oleksid loenguruumis kohapeal ja seda ikka selleks, et sul relvaluba kindlalt tasku saaks. Puudu ei ole ka testid ning nagu kontaktkoolituse puhul, jäävad relvatestid Teile avatuks ka peale distantsõppe lõppu. Rohkem saad lugeda juba siit.

 

Mis on SLICE?

SLICE makseviis võimaldab 75-800€ ostude eest tasuda kolmes võrdses osas intressi ja teenustasude vabalt. Sa ei maksa sentigi rohkem kui on toote tegelik maksumus! SLICE makseviisi saad valida ostmise viimases etapis ehk kassa lehel ja seda juhul kui ostu summa jääb vahemikku 75-800 eurot. Esimese osamakse teed alles kuu pärast ostu sooritamist ja teise ning kolmanda makse sellele järgnevatel kuudel. SLICE makseviisiga tasumine on kiire ja mugav. Ostu kinnitamine toimub vaid mõne hetkega ja pole vaja sõlmida krediidilepingut. SLICE makseviisiga tasumise võimalus on märgitud iga toote juures SLICE’i logoga!

Teenust pakub Inbank AS

 

Info ja küsimused: sale@laskmine.ee või +372 555 85 416

SULGE
et

Relvaloa vahetamine

19.02.2021

Relvaloa vahetamine on kindlalt reglementeeritud protsess. Relvaomanik peab silmas pidama nii kuupäevasid kui erinevaid nõudeid. Toome välja põhilised asjad, mida silmas pead pidama.  

 

Relvaloa vahetamine – millal pead taotlema?

 • Kui Sinu relvaluba on aegumas
 • Kui Sinu relvaluba on kadunud
 • Kui Sinu relvaluba on kõlbmatuks muutunud (taotled uut digitaalset relvaluba)
 • Kui Sinu andmed on muutunud (taotled andmete muutmist relvaloal)
 • Kui Sinu hoiukoht on muutunud (taotled andmete muutmist relvaloal)

Et enda elu mugavamaks teha, on riigiportaalist eesti.ee võimalik tellida endale teavitus, kui relvaluba aeguma hakkab.

“Alates 26. veebruarist 2019 väljastatakse relvaloa ja soetamisload ainult digitaalselt.”

Juhul kui Sul on juba olemas digitaalne relvaluba käib relvaloa kehtivuse pikendamine või andmete muutmise taotlemine läbi PPA iseteeninduse. Kui Sul on veel paberil relvaluba, siis tuleb Sul digitaalse loa taotlemiseks minna sobivasse teenindusse ning võtta kaasa järgnev:

 • isikut tõendav dokument
 • aegumas loa puhul tervisetõend
 • vahetamisele kuuluv relvaluba (kui see on väljastatud paberil)
 • jahitunnistuse või laskespordiorganisatsiooni liikmelisust tõendava dokumendi koopia
 • paralleelrelvaloa kehtivuse lõppemise korral relvaomaniku nõusolek
 • taotlus – võid täita teeninduses kohapeal või võtta kaasa eelnevalt täidetud taotluse

 

Relvaloa vahetamine – millal tuleb esitada PPA’le dokumendid?

 • relvaloa või relvakandmisloa kehtivuse lõppemise korral – vähemalt üks kuu enne kehtivuse lõppemist
 • relvaloa või relvakandmisloa kõlbmatuks muutumise korral – vahetult pärast loa kõlbmatuks muutumist
 • relva, relvaloa või relvakandmisloa omaja andmete või relvahoidla asukoha muutumise korral – seitsme tööpäeva jooksul andmete või asukoha muutumisest arvates
 • relvaloa, relvakandmisloa või relva kaotsimineku või hävimise korral – seitsme tööpäeva jooksul relvaseaduse § 43 lõikes 5 sätestatud otsuse kättesaamisest arvates
 • paralleelrelvaloa või relvakandmisloa vahetamise korral relvaloa vastu – kolme kuu jooksul loa kehtivuse lõppemise päevast arvates

Kui taotlust relvaloa vahetamiseks ei olnud mõjuval põhjusel võimalik esitada relvaseaduses ettenähtud tähtaja jooksul, siis tuleb esitada taotlus menetlustähtaja ennistamiseks. Loe täpsemalt haldusmenetluse seadusest.  

 

Täiendav laskekatse

  Relvaloa pikendamine toimub alates 01.01.2019 kehtima hakanud seadusemuudatusega teisiti eneseakaitseks relva omavatele isikutele. Need relvaomanikud peavad relvaloa vahetajad sooritama PPA’s täiendava laskekatse. Seadusemuudatus ütleb, et nõue kehtib kõigile, kellel on relvaluba enda või varakaitseks soetatud tulirelvale. Katse vajalikust põhjendatakse sellega, et inimene, kellel on tulirelv vaid enese või vara kaitseks, ei saa pidevat praktikat. See tähendab, et ta ei käi jahil või ei tegele laskespordiga. Seega võib soetatud tulirelv jääda pikaks ajaks lihtsalt hoiule. Kui relva või relvaliigi otstarbeks on loale kantud ka jahipidamine, sport või kutsealal tegutsemine, siis täiendavat eksamit tegema ei pea.

 

PPA’s toimub katse kahes osas – tulirelva käsitsemise katse ning laskeoskuse katse vastavalt relvaliigile. Relvaeksami komisjoni nõusolekul võite laskekatsel kasutada Teile kuuluvat relva ja laskemoona. Kasutada on lubatud: püstol, revolver ja vintraudne püss kaliibriga kuni 5,6 mm ääretulepadrun (.22LR). Kui Te ei soovi isikliku relvaga laskekatset sooritada või see ei ole võimalik (sileraudne püss), siis saab laskekatset sooritada PPA-le kuuluvast relvast.  

 

Kui Te ei soorita laskekatset enne relvaloa kehtivuse lõppemist, siis tuleb relv ja laskemoon hiljemalt loa kehtivuse viimasel tööpäeval üle anda politseile.   Relvade ja Taktikaõppekeskuse “Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse” on koolitus, mis on spetsiaalselt ülesehitatud selleks, et relvaloa pikendamine kulgeks edukalt ja ladusalt. Koolitusel osaletakse oma relvaga!  

 

Koolitusel läbitakse järgmised teemad:

 • Relva ohutu käsitsemine
 • Relva osad
 • Relva kontroll
 • Relva haare
 • Laskeasend
 • Sihtimine
 • Päästmine
 • Täpse lasu sooritamine

  Loe koolituse kohta lähemalt siit.  

 


Tondi Lasketiiru Relvade- ja Taktikaõppekeskus pakub Sulle erinevaid koolitusi. Meil saad osaleda nii relvaloa kui esmaabiandja koolitusel. Samuti on olemas erinevad praktilised relvakoolitused – IPSC, relvakäsitsemine jne. Vaata koolitusi siit!   Tondi Lasketiiru laskmispakette saad uurida siin ning ära unusta, et meie laskmispaketid ja koolitused on saadaval ka kinkekaartidena! Leiad kinkekaardid siit!