Tingimused

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Sed porttitor lectus nibh. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh.
SULGE

Korduma kippuvad küsimused

Kus Relvade ja Taktikaõppekeskus asub?

Asume Tondi Elektroonika hoovi peal, kõrge punase maja keldris. Sissepääs on hoovi poolt

 

Milliste ühistrantsportidega on võimalus tulla  Tallinna kesklinnast Relvade ja Taktikaõppekeskusesse?

 1.   Trammid nr. 3 ja 4, peatus “Tondi”
  b.    Bussid nr. 5, 18, 36, peatus “Kalev”
  c.    Takso – Kindlasti juurde panna ka umbkaudne maksumus.

 

Kuidas taotleda relvaluba?

Selle jaoks on 7+1 lihtsat sammu:

 • Relva vajaduse hindamine – Mõtle, milleks relva vajad ning millist relva vajad.
 • Perearsti tõendi saamine
 • Taotluse esitamine – Logi sisse taotluskeskkonda, täida avaldus, tasu riigilõiv 30€ ning saada avaldus menetlusse.
 • Hoiutingimuste kontrollimine – võta vastu ametnikud, kes tulevad kontrollivad, kas tulevase relva hoiustamistingimused vastavad nõuetele.
 • Taotluse menetlemine – ametnikud vaatavad esitatud taotluse üle kahe kuu jooksul ja kontrollivad Teie tausta.
 • Eksami sooritamine – Menetleja lepib Teiega kokku eksamiaja. Tasu eksamite eest riigilõiv 30€. Soorita teooriaeksam, soorita laskekatse.
 • Relvaloa väljastamine – Teile väljastatakse digiluba. Paberil lube enam ei väljastata. Digiloa leiad taotluskeskkonnas ning see on nähtav nii kaupmehele kui ka politseile.

Kaheksas samm – kui mõtled relvaloa taotlemise peale, siis mõtle ka õppimise peale. Relvade ja Taktikaõppekeskus pakub erinevaid koolitusi, mis toetavad relvaloa taotlemisel nii teooria- kui praktiliseeksami edukat sooritamist. Koolitusele võid tulla juba enne, kui alustad relvaloa taotlemise protsessiga!

 

Kirjutasime relvaloa taotlemise teemal ka siin.

 

Kuidas toimub koolitustele registreerimine?

Registreerimine Relva ja Taktikaõppekeskuse koolitustele toimub läbi meie e-poe.

 • Relvaloa taotleja koolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Ostu sooritamisel palume teil sisestada ka oma isikukood ja meiliaadress. Need edastatakse meile läbi e-poe infosüsteemi. Isikukoodi vajame selleks, et saaksite tuludeklaratsiooniga koolituskuludelt raha tagasi. Meiliaadress on vajalik e-õppe keskkonnas kasutaja loomiseks. Kasutaja loomise kohta tuleb teile kinnituskiri. Praktilise koolituse aeg kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • IPSC turvakoolitus: Peale ostu sooritamist oletegi kursusele registreeritud. Eraldi kinnitust selle kohta ei tule. Tulge lihtsalt koolituse kuupäevadel kohale ja olge valmis õppima.
 • Praktilised koolitused (Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse, Praktiline püstoli koolitus relvaeksamiks, Praktiline revolvri koolitus relvaeksamiks, Praktiline püssi koolitus relvaeksamiks): Peale ostu sooritamist võtke ühendust Tondi Lasketiiru instruktoriga telefonil +372 555 85 416 või aadressil sale@laskmine.ee ning lepi kokku enda jaoks sobiv praktilise koolituse aeg.
 • Relvakoolitus ja e-õpe: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga. Praktiline koolitus kokkuleppel lasketiiru instruktoriga.
 • Relvaloa taotleja testid e-õppes: Peale ostu sooritamist edastatakse Teile e-õppe keskkonnast kinnituskiri koos kasutajanime ja parooliga.

 

Kui kaua on avatud e-õppe keskkonnas testide lahendamise võimalus?

1+1 nädalat. See tähendab, et kui olete saanud e-õppe keskkonda endale kasutaja ja parooli, siis on Teil kasutaja loomise hetkest aega 1 nädal (7 päeva), et teste lahendada. Siis Teie konto peatatakse. Teil on võimalus oma konto veel üheks nädalaks aktiveerida Teile sobival ajal (kirjutage oma soovist aadressil sale@laskmine.ee). Kui soovite kohe kaks nädalat järjest harjutada, siis andke oma soovist teada.

 

Miks 1+1 nädalat?

1+1 nädalat on väljakujunenud meie Relvaloa Taotleja Koolitusest tulenevalt. Kuna alati pole võimalik ette ennustada, millal on Teil võimalus relvaeksamit sooritama minna, siis lõime 1+1 süsteemi. Esimene õppimise nädal avatakse kohe peale Relvaloa Taotleja Koolituse lõppu (v.a. Relvaloakoolitus distantsõppel), et saaksite oma teadmisi kinnistada. Kuid kui Teie relvaeksam on näiteks alles kuu aja pärast peale koolituse lõppu, on Teil võimalus enne eksamit oma teadmisi meie e-õppe keskkonnas uuesti värskendada. Kui olete soetanud ainult e-õppe testide teenuse, siis andke meile teada, kas soovite kohe järjest kaks nädalat õppida.

 

Ma ei ole saanud e-õppe keskkonnast kinnituskirja. Mis edasi?

Andke meile koheselt oma murest teada. Vaatame üle, kas viga on olnud meiliaadressi sisestamisel või milleski muus. Lisaks kontrollige alati üle oma rämpsposti kaust. On juhuseid, kui e-õppe keskkonnast tulnud kiri on läinud läbi erinevate filtrite rämpsposti. Kirjutage meile sale@laskmine.ee ja leiame kiirelt probleemi üles!

 

Relvaloakoolitus distantsõppel – kuidas see toimub?

Lühidalt tähendab distantsõpe seda, et oleme kokku liitnud spetsiaalse programmi, mis koosneb videoloengutest, testidest, animatsioonidest ja diskussioonist. Teoorialoengud toimuvad videosilla vahendusel meie e-õppe keskkonnas. See annab võimaluse kogu loengu vältel ja ka loengu lõpus küsida lektorilt täiendavaid küsimusi. Täpselt nagu oleksid loenguruumis kohapeal ja seda ikka selleks, et sul relvaluba kindlalt tasku saaks. Puudu ei ole ka testid ning nagu kontaktkoolituse puhul, jäävad relvatestid Teile avatuks ka peale distantsõppe lõppu. Rohkem saad lugeda juba siit.

 

Mis on SLICE?

SLICE makseviis võimaldab 75-800€ ostude eest tasuda kolmes võrdses osas intressi ja teenustasude vabalt. Sa ei maksa sentigi rohkem kui on toote tegelik maksumus! SLICE makseviisi saad valida ostmise viimases etapis ehk kassa lehel ja seda juhul kui ostu summa jääb vahemikku 75-800 eurot. Esimese osamakse teed alles kuu pärast ostu sooritamist ja teise ning kolmanda makse sellele järgnevatel kuudel. SLICE makseviisiga tasumine on kiire ja mugav. Ostu kinnitamine toimub vaid mõne hetkega ja pole vaja sõlmida krediidilepingut. SLICE makseviisiga tasumise võimalus on märgitud iga toote juures SLICE’i logoga!

Teenust pakub Inbank AS

 

Info ja küsimused: sale@laskmine.ee või +372 555 85 416

SULGE
et

Vastutustundlik relvaomanik

25.06.2020

Kes on ja kuidas peaks käituma vastutustundlik relvaomanik? Alustame algusest.

 

Meie usume, et üks esimesi samme vastutustundliku käitumise suunas tuleb teha juba enne relvaloa ja relvaomanikuks saamist. Ning selleks on õppimine. Nagu teada, ei ole relvaloakoolitus kohustuslik. Relvaloakoolitustel osaletakse omast vabast tahtest ja sellel on lihtne põhjus – et aru saada. Relvaeksami tarbeks on võimalik alati iseseisvalt õppida. Kes viitsib süvitsi minna, saab ka aru ja rohkem teada. Aga tihti õpitakse kõik vajalik ära vaid selleks, et eksam sooritada ja siis kaob see meelest. Ilmselt nii mõnigi meist on kooliajal pähe tuupinud mõne matemaatika või keemiavalemi, mida ta tänasel päeval ei mäleta. Milleks siis on õppimine vajalik – kas selleks, et eksamilt läbi saada või selleks, et päriselt ka aru saada ja teada? Meie oleme seda usku, et tuleb päriselt ka aru saada, kaasa mõelda ja arutleda.

 

Miks tasub enne relvaeksamile suundumist käia relvaloa koolitusel?

 

Iga relvaloa taotleja on kindlasti tutvunud nõuetega, mis PPA tulevasele relvaloa omanikule on esitanud. Kirjutasime ise sellest pikemalt selles postituses. Koolitustel selgitatakse sulle põhjalikult lahti kõik vajalik nende nõudmiste kohta. Kuna Tondi Lasketiir hoiab aktiivselt kätt pulsil kõikidel relvaloa taotlemise teemadel, siis meie koolitustel saad sa alati kõige värskemat ja ajakohasemat infot ja ka teadmisi. Küsime seoses relvaeksamitega PPA’lt pidevalt tagasisidet. Seega oleme kursis, millised on eksamil osalenute põhilised kitsaskohad ja oskame neid ennetada. Viimane vestlus PPA’ga tõi näiteks välja, et eksamile tulijatel on probleeme ohutustehnika korraldustega. Kiputakse relvaga liiga palju vehkima, ei teata oma relva olulisi osasid ning relva käsitsetakse valesti. Meie jaoks tähendab see seda, et pöörame praktilisel relva koolitusel sellele rohkem rõhku ja veendume, et tulevane relvaomanik saab kõigest aru. Mis veel tähtsam, oskab relva õigesti käsitseda. Viimaste muudatuste relvaeksami ja laskekatse kohta kirjutasime siin.

Samuti oleme oma koolitusprogrammi loonud spetsiaalse e-õppekeskkonna, kus sul on võimalus õppematerjale korrata ja sooritada teste, mis aitavad teadmisi kinnistada. Uuendame oma teste vastavalt seadusemuudatustele järjepidevalt. Seega vastus ülal toodud küsimusele, miks tasub käia relvaloa koolitusel on järgmine. Kui midagi teha, siis teha seda korralikult. Tee endale selgeks kõik, mis sul on vaja relvadest, relvade ohutustest, relvaseadusest, laskmisest ja muust vajalikust teada ning mine kindla peale välja. Ole vastutustundlik relvaomanik juba eos!

 

 

Oluline teada ja järgida: Relva ja laskemoona hoidmine

 

Enne relvaeksamile suundumist, kontrollitakse kindlasti üle relva(de) hoiustamise võimalus sinu elamises. Seda olulist punkti ei tasu võtta kergekäeliselt. Kõiki relvaohutuse ja hoiustamise reegleid ning standardeid tuleb jälgida ka siis, kui oled relvaomanik ja relvaluba on käes. Tea alati, kus asub sinu relvakapi (või – karbi) võti ning veendu alati, et see ei satuks kellegi teise kätte. Oluline on meeles pidada ka seda, et kui soovid anda relva hoiule kellegi teise kätte, pead samuti järgima kindlaid reegleid.

 

Väljavõtteid relvaseadusest (allikas: Riigiteataja)

 

§45. Relva ja laskemoona hoidmise üldnõuded

(1) Relva ja laskemoona võib hoida isik, kellel on relvaluba või tegevusluba relvade või laskemoona valmistamiseks, müügiks, parandamiseks, ümbertegemiseks või hoidmiseks teenusena.

(2) Relva ja laskemoona tuleb hoida hoiukohas tingimustes, mis tagavad nende säilimise ja ohutuse ümbrusele ning välistavad neile kõrvalise isiku juurdepääsu.

(3) Tulirelva hoitakse ainult tühjaks laetuna.

(4) Relva ja laskemoona hoitakse käesoleva seaduse §-s 46 sätestatud tingimustel või antakse need ajutiselt hoiule isikule, kellel on:

1) relvaluba või

2) tegevusluba relvade või laskemoona hoidmiseks teenusena.

(5) Relva ja laskemoona ajutine hoiuleandmine relvaluba omavale isikule vormistatakse üleandmise-vastuvõtmise aktiga, mis koostatakse kahes eksemplaris, millest üks jääb hoiuleandjale ja teine hoiulevõtjale. Relvaluba omavale teisele isikule võib relva anda ajutisele hoiule kuni üheks ööpäevaks käesoleva seaduse § 46 lõigetes 3, 4 ja 7 sätestatud tingimustel.

(6) Relva ja laskemoona ajutine hoiuleandmine tegevusluba omavale isikule vormistatakse üleandmise-vastuvõtmise aktiga, mis koostatakse kahes eksemplaris, millest üks jääb hoiuleandjale ja teine hoiulevõtjale.

(7) Käesoleva paragrahvi lõigetes 5 ja 6 nimetatud üleandmise-vastuvõtmise akt peab sisaldama:

1) hoiuleantud relva ja relvaloa andmeid ning laskemoona kogust;

2) hoiulevõtja ja hoiuleandja isikuandmeid ja kontaktandmeid;

3) üleandmise ja vastuvõtmise aega.

 

§46. Füüsilise ja juriidilise isiku relva ja laskemoona hoidmine

(1) Füüsiline isik peab hoidma relva hoiukohas, mis asub isiku elukohas või tema määratud aadressil asuvas hoiukohas, mis on kooskõlastatud Politsei- ja Piirivalveametiga. [RT I, 04.03.2015, 5 – jõust. 01.04.2015]

(2) Juriidiline isik peab hoidma relva tema poolt määratud hoiukohas.

(3) Tulirelva hoidmiseks peab olema hoiukoht, mis on selleks kohandatud ja põranda, seina või ehituskonstruktsiooni külge statsionaarselt kinnitatud raudkapp (edaspidi relvakapp).

(4) Üle kaheksa tulirelva hoidmiseks peab olema hoiukoht, milleks on spetsiaalselt kohandatud ruum (edaspidi relvahoidla) või relvakapp üheksa või enama tulirelva hoidmiseks.

——

(8) Relvakapp, lukustatav sahtel ega laegas ei ole nõutav ühe relva ja selle laskemoona puhul. Sel juhul tuleb relva ja selle laskemoona hoida hoiukohas, mis on kõrvalisele isikule raskesti avastatav ja kättesaadav.

(9) Politsei- ja Piirivalveamet kontrollib vähemalt kaks korda aastas juriidilise isiku relvade ja laskemoona hoidmise nõuete täitmist. Kontrollimise tulemuse kohta koostatakse akt kahes eksemplaris, millest üks antakse kontrollitavale isikule ja teine lisatakse relvatoimikusse. [RT I, 29.12.2011, 1 – jõust. 01.01.2012]

 

Relvaeksam.ja.Laskekatse

 

Kui relvaluba on käes, siis mis saab edasi?

 

Enne vastuse saamist mõtle korra niipidi. Sa tegid endale ära juhiload. Nägid kõvasti vaeva õppimisega ning tasusid selle eest suured summad. Kui load kätte said, siis panid need kindlasse kohta kappi ära ega istunudki autorooli. Ja nüüd aasta, kaks, viis hiljem mõtled, et võiks sõitma minna. Kas sul on kõik jätkuvalt selge?

 

Seega vastus ülaltoodud küsimusele on ju selge. Edasine treening ja jätkuv õppimine on üliolulised. Vastutustundlik relvaomanik teab, et järjepidav treening tagab tulemuse enne relvaeksamile minekut ning peale relvaeksami sooritamist aitab õpitud oskusi säilitada ja ka edasi arendada. Ning samuti aitab see värskemate seadusemuudatuste ja nende mõjudega kursis olla. Tasub meeles pidada, et relvaloa pikendamine eeldab uue laskekatsesooritamist.

 

Võimalused õppimiseks ja järjepidevaks treeninguks, et olla vastutustundlik relvaomanik:

 

 


Tutvu ka Tondi Lasketiiru laskmispakettidega, mille leiad siit!