Kas teadsid, et relvaloa taotlemine koosneb laias laastus seitsmest olulisest punktist või nii öelda sammust? Üks oluline punkt kogu taotlusprotsessis on ka relva hoiustamistingimuste kontrollimine. Tondi Lasketiir pani sinu jaoks kokku ülevaate, mida pead teadma relva hoiustamisest.
Relva hoiustamine on relvaomaniku jaoks määratud relvaseaduse nõudega, mis ütleb: Relva tuleb hoida spetsiaalses hoiukohas, mis asub isiku elukohas. See elukoht tuleb märkida ka oma relvaloa taotlusesse ning see kooskõlastatakse Politsei- ja Piirivalveametiga.
Suures pildis, on relvakapp vajalik siis, kui hoiustada tuleb mitut relva. Aga kui isikul on vaid üks relv, tuleb seda hoiustada nii, et kõrvalised inimesed ei saaks relva kergesti kätte. Relvaseadus ei nõua relvakappi üksikule relvale ega kohusta ka näiteks lukustatud karpi hankima. Kuid turvalisuse tagamiseks on soovitatav hankida lukustatav väike seif või mõni muu hoiukarp. Sellisel juhul on relv paremini ja turvalisemalt hoitud. Viimane on eriti oluline juhul, kui peres on ka väikseid lapsi.
Nõuded relvakapile tuleb endale algusest peale korralikult selgeks teha. Politsei- ja Piirivalveamet kontrollib relvade ja laskemoona hoidmise nõude täitmist vähemalt kaks korda aastas.
Kuni kaheksa relva hoidmiseks on relvakapi nõuded järgnevad:
Kui soovid hoiustada üheksat või enamat relva, on relvakapi nõuded enam-vähem samad, kuid kapp peab olema valmistatud vähemalt 4 mm terasplekist. Iga relvakapi puhul kontrollitakse ka seda, et relvakapi võti oleks turvaliselt omaniku käes või seda hoiustataks kuskil mujal turvalises kohas.
Kui artikli alguses kirjutasime, et relvaloa taotlemise protsess koosneb seitsmest sammust, siis lisaksime siia omalt poolt veel ühe – õppimine. Relvaloa eksamil on sul vaja sooritada nii teooriaeksam kui ka laskekatse. Tondi Lasketiir on selle tarbeks kokku pannud relvaloa taotleja koolitused. Need toimuvad iga kuu ning koosnevad kolmest teooriatunnist ning praktilisest koolitusest meie lasketiirus instruktori juhendamisel.
Alates aprillikuust on võimalik meie relvaloa koolitustel osaleda ka distantsõppe vahendusel. See tähendab, et oleme liitnud kokku spetsiaalsesse programmi videoloengu, testid, animatsioonid ja diskussiooni. Kogu loengu vältel ja hiljem saab küsida lektorilt küsimusi sarnaselt auditoorse loenguga. Sellele lisandub ka iseseisev õppimine e-õppe keskkonnas, kus sul on võimalus lahendada teste samal kujul, kui need on teooriaeksamil.
SLICE makseviis võimaldab 75-800 euroste ostude eest tasuda kolmes võrdses osas intressi ja teenustasude vabalt. Sa ei maksa sentigi rohkem kui on toote tegelik maksumus! SLICE makseviisi saad valida ostmise viimases etapis ehk kassa lehel ja seda juhul kui ostu summa jääb vahemikku 75-800 eurot. Esimese osamakse teed alles kuu pärast ostu sooritamist ja teise ning kolmanda makse sellele järgnevatel kuudel. SLICE makseviisiga tasumine on kiire ja mugav. Ostu kinnitamine toimub vaid mõne hetkega ja pole vaja sõlmida krediidilepingut.
Teenust pakub Inbank AS.
Tondi Lasketiiru Relvade- ja Taktikaõppekeskus pakub Sulle erinevaid koolitusi. Meil saad osaleda nii relvaloa kui esmaabiandja koolitusel. Samuti on olemas erinevad praktilised relvakoolitused – IPSC, relvakäsitsemine jne. Vaata koolitusi siit! Tondi Lasketiiru laskmispakette saad uurida siin ning ära unusta, et meie laskmispaketid ja koolitused on saadaval ka kinkekaartidena! Leiad kinkekaardid siit!