Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse

Koolitus “Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse” võimaldab relvaomanikul enne relvaloa uuendamist PPA’s üle korrata kõik vajaliku.

NB: Peale ostu sooritamist kirjutage või helistage meile, et kokkuleppida Teile sobiv aeg! 
E-mail: sale@laskmine.ee 
Telefon: +372 555 85 416

70 
- +

Koolitus “Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse” võimaldab relvaomanikul enne relvaloa uuendamist PPA’s üle korrata kõik vajaliku. Relvaloa pikendamine toimub alates 01.01.2019 kehtima hakanud seadusemuudatusega teistmoodi eneseakaitseks relva omavatele isikutele. Need relvaomanikud peavad relvaloa vahetajad sooritama PPA’s täiendava laskekatse. Antud nõue kehtib kõigile, kellel on relvaluba enda või varakaitseks soetatud tulirelvale.

Katse vajalikust põhjendatakse sellega, et inimene, kellel on tulirelv vaid enese või vara kaitseks, ei saa pidevat praktikat. See tähendab, et ta ei käi jahil või ei tegele laskespordiga. Seega võib soetatud tulirelv jääda pikaks ajaks lihtsalt hoiule. Kui relva või relvaliigi otstarbeks on loale kantud ka jahipidamine, sport või kutsealal tegutsemine, siis täiendavat eksamit tegema ei pea.

 

PPA’s toimub katse kahes osas – tulirelva käsitsemise katse ning laskeoskuse katse vastavalt relvaliigile. Relvaeksami komisjoni nõusolekul võite laskekatsel kasutada Teile kuuluvat relva ja laskemoona. Kasutada on lubatud: püstol, revolver ja vintraudne püss kaliibriga kuni 5,6 mm ääretulepadrun (.22LR). Kui Te ei soovi isikliku relvaga laskekatset sooritada või see ei ole võimalik (sileraudne püss), siis saab laskekatset sooritada PPA-le kuuluvast relvast.

 

Kui Te ei soorita laskekatset enne relvaloa kehtivuse lõppemist, siis tuleb relv ja laskemoon hiljemalt loa kehtivuse viimasel tööpäeval üle anda politseile.

 

Lähemalt saad muudatuste ja nõuete kohta lugeda siit!

 

Koolitusel osaleb relvaomanik oma relvaga.

 

Tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse koolitus sisaldab:

 

  • Relva ohutu käsitsemine
  • Relva osad
  • Relva kontroll
  • Relva haare
  • Laskeasend
  • Sihtimine
  • Päästmine
  • Täpse lasu sooritamine

 

Koolituse kestvus 1h, sisaldab 30 padrunit. Tegevused toimuvad instruktori juhendamisel.

Isikukoodi küsime, et sa saaksid 15. veebruar koolituskuludest tagasi 20%.

 

NB: Peale ostu sooritamist kirjutage või helistage meile, et kokkuleppida Teile sobiv aeg! 
E-mail: sale@laskmine.ee 
Telefon: +372 555 85 416

 

Infot selle kohta, mida relvaloa taotlemiseks vaja teha on, leiate siis artikklist.