Esmaabiandja veebikursus (16h)

Associated Courses
70 
- +

Esmaabiandja veebikursus (16h) annab Sulle võimaluse oma aega planeerida ja õppida seal, kus parasjagu viibid. Kursuse pikkus on 16 akadeemilist tundi. Teoorialoenguid saad vaadata meie e-õppe keskkonnas, kuhu on lisatud ka õppematerjalid ning kus tuleb sooritada test. Praktika toimub kord kuus Tondi Lasketiirus.

 

Esmaabiandja veebikursus (16h) sisaldab: 

Teooriaõpe e-õppe keskkonnas Moodle (Loengud, materjalid, test)

Praktiline õpe Tondi Lasketiirus

 

Koolituse eesmärgiks on anda edasi põhiteadmised ja praktilised oskused õnnetusjuhtumi korral ning elupäästva esmaabi andmiseks. Koolituse läbinud isikutele väljastatakse tõend. Tõend on kehtiv PPA’s, ARK’is, Tööinspektsioonist jt asutustes.

 

Koolitaja: Marju Peärnberg

Tervishoiutöötaja reg. nr N06341

 

Meie koolitaja, Marju Peärnberg, läbis esmaabikoolitaja kursuse (40h) juba 2001aastal Eesti Punase Risti juures. Oma teadmisi ja oskusi on ta täiendanud erinevatel koolitustel ja kursustel järjepidevalt. Esmaabiõpetajate täiendkursus (Eesti Punane Rist, 2007); Esmaabiõpetajate täiendkoolitus (PERH, 2011); (AED koolitus (SA Tartu Kiirabi, 2013); Haavakoolitus (PERH, 2017); Põlvevigastused – ära tundmine, ülekoormus, ravi ja taastumine (Tallinna Ülikool, 2016) jne. Sarnaselt ka meie teiste õppejõududega, on Marju Peärenberg õpetanud ka missioonile minevaid kaitseväelasi.

 

Koolitusele kehtib ka Esmaabiandja koolitus (16h) kinkekaart, mille leiad siit.

 

 

Esmaabiandja veebikursus (16h) – teemad:

 • Õnnetusolukorra hindamine; õnnetusolukorras tegutsemine (sh toimetulek paanikaga) ja hädaabi kutsumine, kannatanu seisundi hindamine (sh kannatanud asendi muutmisega seotud ohud), esmaabi olemus ja üldpõhimõtted, välistes tingimustes abiandmise iseärasused, edasise tervisekahju ennetamine.
 • Eluohtlikud seisundid, nende äratundmine ja hädavajalikud tegevused (sh infarkti, insuldi ja kopsuvigastuse korral).
 • Esmaabi teadvusetuse korral – vabade hingamisteede tagamine, hapnikupuudusest põhjustatud ajukahjustuse ennetamine, võõrkeha eemaldamine hingamisteedest, elustamine (sealhulgas elustamisaparaadi AED kasutamine).
 • Esmaabi vigastuste korral – keha pindmised ja sügavad vigastused, sisemised ja välised verejooksud, verejooksu peatamise võtted, haavade sidumise võtted ja reeglid, luumurdudega kaasnevad ohud, lahastamise reeglid ja lahastamisega seotud ohud, liigesetraumad (sealhulgas nihestused ja nikastused), erinevate kehaosade põrutused ja muljumised, silmakahjustused.
 • Esmaabi uppumise, mürgistuse, söövituse, põletuse, külmakahjustuse ja elektrilöögi korral.
 • Meditsiinilise šoki olemus ja šokiseisundis kannatanu abistamine.
 • Esmaabi äkilise haigestumise (näiteks epilepsiahoog, diabeetiline kooma, anafülaktiline šokk, minestus, astmahoog, kõhuvalu) korral.
 • Esmaabivahendite valik ja kasutamine töökohal.

 

Esmaabiandja veebikursusel osaleja lõppväljund:

 • Oskab hinnata kannatanu seisundit ja valida esmaabi andmise taktika.
 • Oskab kasutada õigeid elustamisvõtteid.
 • Oskab peatada verejooksu ja aidata šokis kannatanut.
 • Teab luumurdudega kaasnevaid ohtusid ja oskab fikseerida kannatanud liigest.
 • Oskab anda abi mürgistuse, söövituse, põletuse ja külmakahjustuse korral.
 • Oskab arvestada esmaabi andmisel enda ja teiste turvalisusega.

 

 

Koolituse hind on 70€.

 

Esmaabiandja veebikursusel osalemine:

Esmaabiandja veebikursus Moodle keskkonnas on õppurile avatud 2 nädalat peale registreerimist. Õppurile saadetakse e-maili teel kinnitus e-õppe keskkonda registreerumise kohta koos kasutajatunnuse ja parooliga.

Praktilise koolituse aegu jälgige meie kodulehelt – veebikursuse praktika toimub samal ajal distantsõppe grupiga.

 

Relvaluba ja esmaabikoolitus

 

Ühe vajaliku dokumendina peab relvaluba taotlev isik esitama esmaabikoolituse läbimist tõendava dokumendi. Läbitud koolitus peab olema vähemalt 16h pikkune ning selle läbiviijaks peab olema tervishoiutöötaja, kes on läbinud esmaabiõpetajate koolituskursuse ning omab sellekohast tunnistus. Relvade ja taktikaõppekeskus pakub võimalust läbida esmaabiandja koolitus distantsõppel.